KONST / Litografier / Färglitografi 12667324
nr 1266 7324
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Motiv från Gotland. Signerad, numrerad 122/350. Motivet: 31x42 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 juli 2019
kl 20:18:30
27/7 08:31:49
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman